pvc akordiyon kapı montajı

Akordiyon kapılar raylı bir mekanizma sayesinde sürgülü olarak açılıp kapanabilen bir kapı sistemidir. Açıldıktan sonra en fazla 15 cm’lik bir yer tutar. Bu da normal kapılara göre yerden ne kadar tasarruf edildiğini gösteriyor.

Yaklaşık bir saat içinde montajı gerçekleştirilen akordiyon kapıların temizliği de oldukça basittir. Dış yüzeyleri nemli bir bez yardımıyla silinebilen akordiyon kapıların ray kısımlarında tozlanma oluşursa bu tozları da kulak çöpleriyle kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Bu kapılarda uzun süreli kullanımdan kaynaklı olarak zamanla sürgü sisteminde yavaşlama meydana gelebilir. Evinizde bulunan vazelin türü kremlerle bu yavaşlamaya çözüm bulabilirsiniz. Kremden bir parça alarak akordeon kapı sisteminin raylarına sürebilirsiniz. Sürdükten sonra kapıyı bir iki kez aç kapa yapmanız yeterlidir. Kremin kayganlık özelliği kapının daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır. Böylelikle yavaşlama sorununu çözmüş olursunuz. Hatalı kullanımlardan kaynaklı olarak tekerleklerde meydana gelen kırılmalar karşısında ise firmamızdan yardım alabilirsiniz.

WhatsApp chat