duşakabin montajı
duşakabin modelleri

Duşakabin sistemleri banyolarda duş kısmının dışındaki alanları sudan korumak için tasarlanmış cam kabin sistemleridir.

Duşakabin cam seçimlerinde en çok şeffaf, füme ve buzlu camlar tercih ediliyor. Bu seçimleri yaparken en çok neyi istediğimize karar vermeliyiz. Duş kısmının görünmemesine istinaden buzlu ya da füme camlar, şık ve temiz görünmesine istinaden şeffaf veya desenli, teknesiz duşakabinler tercih edilebilir. Teknesiz duşakabinler tekneli ya da küvetli duşakabinlere göre daha güzel ve estetik bir yapıya sahiptir.

Seçtiğimiz duşakabinlerin boyutlarına karar verirken banyonun tüm alanına ve duş alanına ait boyutların ölçülmesi ve en kullanışlı seçimin yapılması gerekir.

Küçük denilebilecek banyolarda duş kısmını maksimum olacak şekilde ölçerek o boyutlara uygun duşakabin almak duş alanını en rahat şekilde kullanmaya yönelik bir hedef olabilir. Ya da bu banyolarda duşakabin boyut seçimini minimum düzeyde tutarak banyonun geri kalan kısımlarında daha çok alan elde etmek daha geniş bir banyo görüntüsü için bir hedeftir.

Duşakabin seçimi yaparken banyolarınızın boyutuna göre seçim yapma lüksünüz varsa geniş ve ferah bir duşakabin seçimi daha keyifli olabilir. Ancak dar banyolarda duşakabin boyutunu mecburen küçük seçmek durumunda kalıyorsanız klasik oval, sürgülü kapı sistemli 80*80 boyutlarındaki duşakabin bir seçenek olabilir. Alanın küçük olmasına aldırmadan daha şık bir seçim yapmak isterseniz yine aynı boyutlarda kare, menteşe kapı sistemli, şeffaf ya da füme camlı kabinleri uygulamak banyoya daha güzel bir görünüm katmanıza yardımcı olacaktır. Ama unutulmamalıdır ki sürgülü kapılar her zaman yerden daha çok tasarruf sağlar.

Maddi açıdan daha düşük maliyetli olan bir tercih yapılması gerektiğinde ise mika camlı duşakabinler tercih edilmelidir. Ancak temperli camlar dayanıklılık açısından ve kırıldığında kesici olmayan yapısıyla mika camlara göre daha güvenlidir.

WhatsApp chat