Duşakabin sistemleri banyolarda kullanılan duş harici yerlerin ıslanmaması için tasarlanmış cam kabin sistemleridir.

Duşakabinlerin temperli camları çok büyük bir darbe almadıkça kırılma yapmaz, dayanıklıdır. Ancak büyük bir darbeye maruz kaldığında ise korkulacak bir durum yoktur. Çünkü bu camlar kırıldığında tuz buz olur, herhangi bir kesici cam gibi kırılmaz.

Duşakabinlerde yaşanabilecek olası sıkıntılardan biri de sürgülü kapılarında yavaşlama, takılma görülmesidir. Bunun için de evlerinizde bulunan vazelin türü kremleri duşakabinlerin ray kısmına sürerek daha rahat açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Raylar üzerinde kapılarının açılıp kapanmasını sağlayan tekerlekler yanlış kullanımdan kaynaklı kırılma çıkma yaptığında ise firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Duşakabinlerin temiz tutulması konusuna değinecek olursak bu durum da görüntü açısından oldukça önem taşımaktadır. Özellikle duş kısmına bakan yüzeylerde sıkça sabun ve şampuan artıkları görmekteyiz. Bu lekeleri çıkarmak için şu yöntemleri izleyebilirsiniz.

Karbonat ve sirke: Bir kabın içerisine karbonat ve beyaz sirke ekleyerek macun kıvamında bir karışım elde edelim. Bu karışımı bir sünger yardımıyla duşakabin camlarına sürelim ve 15 dakika bekletelim. Daha sonra bol su ile durulayıp kurulayalım. Karbonatın çözücü ve sirkenin de asitli ve mikrop kırıcı özellikleriyle sabun ve su lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Bulaşık deterjanı ve sirke: Bir sprey şişesinin içine aynı oranda su ve beyaz sirke ekleyelim. Bir yemek kaşığı da sıvı bulaşık deterjanı ilave edelim. Bu karışımın dengelenmesi için 15 dakika bekleyelim. Daha sonra duşakabinlerdeki lekelere püskürterek bir sünger yardımıyla ovalayalım. Ardından bol su ile durulayıp kurulama işlemini yapalım

WhatsApp chat