plise perde montajı
plise perde sistemleri

Plise perdeler genellikle hastane, otel ve iş yerlerinde sıkça tercih edilen bir perde modelidir. İçerisindeki mekanizma sayesinde katlanarak açılıp kapanan bir sistemdir. Alttan ve üstten açılıp kapanabildiği için güneş ışınlarını ne kadar alacağına kullanıcı kendisi karar verir. Evlerde cam balkonlar için de sıkça tercih edilir, oldukça da kullanışlıdır. Ayrıca evlerin tek camlı yerlerinde de kullanılan bu sistemin temizliği de çok basittir.

Nemli bir bez yardımıyla haftada bir tozu alınabilir. Ancak tüllerin yıpranmaması için kullanılan suyun sıcak olmamasına dikkat edilmelidir.

Plise perdeler ayrıca mekanizmasından çıkarılarak düz bir yerde fırça ile yıkanabilir. Fırçayla yıkama sırasında ılık su kullanılmalıdır. Sıcak su kullanılmamalıdır. Perde yere serildikten sonra katlarına paralel olarak fırça sürülmelidir. Perdenin zeminde katlanmamasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde bir temizliği tercih etmeniz için perdelerinizin çok kirli olması gerekir. Mümkün olduğunca ılık nemli bez ile haftada bir tozunun alınarak temizlenmesinin tercih edilmesi daha sağlıklıdır. Bu şekilde perdelerinizin de ömrü uzamış olur.

Mekanizma sisteminde herhangi bir bozulma olduğunda ya da ipli yapısında kopmalar meydana geldiğinde ise firmamızdan yardım alabilirsiniz.

WhatsApp chat