plise perde montajı
plise perde sistemleri

Plise perde sistemleri doğrudan cam çerçevesine uygulanan perde sistemleridir. Plise perdeler içerisindeki ipli mekanizma ve özel kumaşı sayesinde katlanarak kapanıp açılan perdelerdir. Ayrıca plise perdelerin istediğiniz yönden açılma özelliğiyle de güneş ışınlarının mekânlarınıza ne kadar dâhil olacağına siz karar verirsiniz.

Plise perdenin kullanım alanlarına gelecek olursak öncelikle cam balkonlar diyebiliriz. Cam balkonlar için sıklıkla kullanılan stor perdelerin yerini artık plise perdelerin aldığını görmekteyiz. Her bir balkon camına ayrı ayrı uygulanan plise perdeler stor perdelere göre daha modern ve şık durmaktadır. Mahremiyetini korumak adına balkonlarınızı gizleyebileceğiniz gibi gün ışığını istediğiniz kadar, istediğiniz yönden alma lüksüne sahip olacaksınız.

Diğer bir kullanım alanı olarak ise iş yerlerinde bulunan camlı alanları örnek verebiliriz. Camlı alanların diğer alanlardan bağımsızlığını sağlamak adına bu mekânlara plise perde uygulaması yapılması doğru bir tercih olabilir. Şık tasarımıyla mekânlarınızı tamamlayarak özel alanlar yaratmaya yardımcı olur.

Evlerde tek camlı yerlerde ise tül perde yerine plise perdeleri tercih etmek oldukça kullanışlı bir seçim olabilir. Hem kalabalık bir görüntü oluşmasını engeller hem de sade ve şık bir görünüm katar.

Plise perdeler gün geçtikçe modern yapısıyla mekânlara şıklık katmaya devam etmektedir. Montajının da kolay olması sebebiyle doğru tercih yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

WhatsApp chat