çift açılım sürgülü sineklik montajı
çift açılım pileli sineklik modelleri

Sineklik sistemleri evlerde ve iş yerlerinde mekânlar havalandırılırken ortama herhangi bir haşerenin girmesini engelleyen kullanışlı sistemlerdir.

Pileli sineklik ve menteşeli sineklik olmak üzere iki çeşidi vardır. Pileli sineklik sistemleri içerisindeki özel ipli mekanizması ve özel tülü sayesinde katlanarak açılıp kapanan bir sistemdir. Tüm pencere boyutlarına ve renklerine göre tasarlanabilmektedir. Menteşeli sineklik sistemleri ise menteşe mantığıyla açılıp kapanan tüllerin profile sıkıştırılması ile oluşturulan basit yapılı sistemlerdir.

Havaların gitgide ısındığı bu dönemlerde ve maalesef ülkede baş gösteren koronavirüs salgını sebebiyle insanların evlerinde geçirdiği zaman da artmaktadır.

Uzmanlar tarafından koronavirüs salgınından korunma yolları anlatılırken ortamların sık sık havalandırılması gerektiğine vurgu yapılmaktadır. Hem evlerde geçirdiğimiz zamanın artması hem de pencereleri sıkça açma mecburiyeti bir yandan insanların sineklik sistemlerini kullanma ihtiyacını da doğurmuştur. Haliyle açılan pencerelerden haşere türleri; sinek, arı gibi uçan böceklerin evlere girmesi kaçınılmaz olmuştur.

Bu zorlu süreçte bir de evlere doluşan bu haşerelerle uğraşmamak için sineklik sistemlerinden istifade etmek doğru bir seçenek olacaktır. Sağlıklı kalmaya çalışırken strese girmeden kapı ve pencereleri gönlüne göre açabilmek bir lüks olmaktan çok bir ihtiyaç haline gelmiştir. Sineklik sistemleri ise bu ihtiyaca cevap verebilecek kullanışlı bir tercih olacaktır.

WhatsApp chat