Sineklik yapımında kullanılan profiller alüminyum olduğu için profillerde sıkıntı yaşanma olasılığı daha azdır.

Ancak sineklik tülleri ve içerisinde kullanılan özel sineklik ipleri uzun süreli kullanımlardan ve mevsimsel özelliklerden etkilenerek yıpranabilir. Yıpranan bu tüller bazı darbeler sonucu yırtılabilir, delinebilir. Bu tür durumlarda öncelikle yırtık ya da deliğin bulunduğu nokta önemlidir.

Örneğin menteşeli sinekliklerde kenarlarda olan yırtıkların düzeltilmesi daha kolaydır. Geçici çözüm olarak şeffaf bir bantla yırtığı birleştirip yapıştırabilirsiniz. Ya da nalburlardan sadece sineklik tülünü temin ederek yırtık yeri bantla yapıştırarak ya da ince bir iğne yardımıyla dikerek yama yapabilirsiniz. Ancak sinekliğin orta noktalarındaki yırtıklar için bantla yapıştırma mümkün olmamaktadır. Ancak yine yama tekniği orta noktalar için de kullanılabilir.

Pileli sinekliklerde ise ufak yırtıkların dikimi katlanabilir olduğundan daha kolaydır. Bantla yapıştırmaktan ziyade yama ya da yırtığı birleştirip dikme daha uygun bir seçenektir. Ancak pileli sinekliklerde ipin kopması ya da mekanizmanın zarar görmesi durumlarında sorunun evde çözülmesi pek mümkün olmamaktadır.

Bu tür durumlarla karşılaştığınızda ise firmamız sizlere yeni bir sinekliğe gerek kalmadan daha az maliyetle sadece yıpranan tülleri, ipleri değiştirerek ya da bozulan mekanizmayı düzelterek yardımcı olmaktadır.

WhatsApp chat